Свою історію Харківський плитковий завод розпочав у важкі довоєнні роки. Підприємство було запроєктоване Українським науково-дослідним інститутом у 1936 році. Будівництво заводу було майже завершено, але розпочалась Друга світова війна. Після визволення Харкова від німецько-фашистських загарбників виявилося, що завод фактично повністю зруйнований.

Офіційною датою створення Харківського плиткового заводу вважається 1946 рік. Саме цього року неймовірними зусиллями харків’ян завод було відновлено з руїн, добудовано та введено в експлуатацію. 1 березня 1946 року була введена в експлуатацію перша черга Харківського комбінату з виробництва метлахських плиток, потужністю 200 тисяч квадратних метрів в рік. Завод почав випускати найнеобхідніше для народного господарства – керамічні плитки для підлог, санітарно-технічний фаянс, ізолятори.

У 1949 році підприємство перевели на виробництво облицювальної кераміки для зовнішнього облицювання будівель. Харківській плиткою облицьовані унікальні споруди, наприклад Маріїнський палац у Києві, тощо.

З 1976 по 1981 рік на заводі була проведена реконструкція виробництва плиток для підлоги, а в період з 1983 по 1988 роки – реконструкція виробництва облицювальних плиток Підсумком реконструкції стало збільшення вдвічі виробничої потужності заводу, вдвічі зросла продуктивність праці, на 15% зменшилась собівартість продукції.

У вересні 1994 року плитковий завод з державного підприємства перетворився на акціонерне товариство “Харківський плитковий завод”. Настав період ринкових перетворень і оновлень. Збільшувався випуск продукції, але й зросли вимоги до її якості. На жаль, ресурси та можливості підприємства вичерпувалися, адже у виробництві використовувалося обладнання, встановлене ще в кінці 80-х.

МОДЕРНІЗАЦІЯ ВИРОБНИЦТВА

У вересні 2005 року, з приходом нових інвесторів, на модернізацію заводу були виділені значні кошти, завдяки цьому на якісно новий рівень піднялися всі стадії виробництва: підготовка сировини, виготовлення продукції, розробка дизайну, система контролю, менеджмент.

Почалася комплексна модернізація. У 2006 році придбано поточно-конвеєрна лінія італійської фірми SACMI з виробництва великорозмірних плиток для підлог і обладнання для нового масо-заготівельного відділення. А у 2007 році введено в експлуатацію 4 нові лінії італійської фірми SACMI з щорічним потенціалом виробництва 10 млн м2, дві нові високопродуктивні поточно-конвеєрні лінії з потенціалом 5 млн м2, і одну лінію марки Kemaс для виробництва декору з потенціалом 0,5 млн м2.

У 2012 році підприємство налагодило власний випуск основного компонента для виготовлення глазурі – фрити, забезпечуючи стабільний контроль якості, а також зменшуючи собівартість кінцевої продукції.

У 2013 році стартував черговий етап модернізації Харківського плиткового заводу. Оновлено поточно-конвеєрну лінію №6, запрацювали ділянки помелу сировини для виробництва фрити та післяобжигової обробки торців плитки (ректифікації), а з часом – й ділянка шліфування й полірування по площині (лаппатірованія). Збудовано новий масозаготовчий комплекс.

З 2015 по 2018 роки збудовано та введено в експлуатацію поточно-конвеєрні лінії № 7, 8 та 9. Наразі триває реконструкція поточно-конвеєрні лінії № 4.

На Харківському плитковому заводі на сьогодні встановлено 9 поточно-конвеєрних ліній. Завод випускає понад 80 колекцій керамічної плитки та керамограніту, розміри яких варіюються від 186х186мм до 1200х600 мм. На підприємстві введена і функціонує система контролю якості, ефективність якої підтверджена сертифікатом ISO.

ХПЗ входить до десяти найкрупніших платників податків у регіоні.

Створена керамічна група Golden Tile Ceramic Group представляє вертикально інтегровану групу компаній, що забезпечують повний цикл виробництва і дистрибуції керамічної плитки. Загальна виробнича потужність підприємства становить 24 млн м2 готової продукції на рік, що зробило Керамічну Групу найбільшим виробником у Східній Європі.

На підприємстві введена і функціонує система контролю якості, ефективність якої підтверджується сертифікатами ISO EN 14411:2012. Тотальний контроль сировини і матеріалів, що надходять на склад. Лабораторія заводу оснащена найсучаснішим обладнанням, частина з якого є унікальною для України. 

Лабораторія ХПЗ єдина в Україні акредитована за системою менеджменту якості 17025. Це та акредитація, якою акредитуються всі медичні лабораторії. Завдячуючи цьому у листопаді 2020 року ХПЗ отримав підтвердження компетентності випробування готової продукції з отриманням необхідних сертифікатів від болгарського нотифікованого органу DEDAL. Це дає право  самим перевіряти продукцію, маркувати знаком СЄ. Без такої маркировки продукт не допускається на ринок Європейського Союзу.

ХПЗ підтримує мистецькі, навчальні, медичні установи, надаючи свою продукцію безкоштовно. Зокрема, кераміка заводу зустрічає відвідувачів у Харківській філармонії, в Національному університеті міського господарства ім. О.М.Бекетова, в Харківській обласній дитячій клінічній лікарні №1 тощо.

Особливу увагу ХПЗ приділяє соціальній політиці: впроваджена система фінансової мотивації і навчання працівників у профільному виші; безкоштовне харчування; можливість отримання безвідсоткової позики на придбання житла тощо. Комфортні умови праці та зручний, правильно складений графік роботи, дотримання режиму праці та відпочинку.

Дуальна освіта дозволяє навчатися в університеті і працювати на підприємстві одночасно. Завод реалізуємо це спільно з Харківським національним університетом міського господарства імені О.М. Бекетова.

Сьогодні, як й у минулі часи, працювати на Харківському плитковому заводі вважається престижним. На заводі працювали та працюють цілі покоління, сімейні династії. Багато хто з працівників назавжди віддав своє серце заводу, працюючи на підприємстві майже півстоліття.

Продукція Харківського плиткового заводу нагороджувалася в таких престижних національних конкурсах як: “Кращий Вітчизняний товар року”, “Ділова Україна”, “Вища проба” тощо.